Co czeka studenta we Wrocławiu?

Co czeka studenta we Wrocławiu

Wrocław to przepiękne miasto, w którym zachwyca piękna przyroda, wspaniałe zabytki i dobrze rozwijająca się gospodarka jest tłem dla ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jeśli chcemy rozpocząć studia we Wrocławiu, to z pewnością będzie dobry wybór. jest idealnym miejscem. Dlaczego warto właśnie tam zapisać się na studia?

Czy warto zapisać się na studia we Wrocławiu?

Dla maturzysty, który chce zapisać się na studia, decydujące znaczenie ma kierunek i uczelnia, ale nie bez znaczenie jest też miasto, w którym chce się uczyć. Poza nauką, praktykami i zbieraniem doświadczenia, student musi także zająć się zabawą – w końcu kiedy, jeśli nie teraz. Warto więc, by wybrał miasto, w którym będzie mógł rozwijać się zarówno pod względem rozrywkowym, jak i edukacyjnym. Wrocław od lat cieszy się zaufaniem wśród studentów, gdyż nadano mu nawet miano miasta studentów. Studia we Wrocławiu to dobry pomysł, gdyż w tym mieście naprawdę można poczuć studencką atmosferę. Stolica Dolnego Śląska przez cały rok gości studentów, których gwar słychać w niemal każdym pubie, restauracji czy tramwaju. We Wrocławiu studiuje blisko 140 tysięcy osób. Jest tu bowiem 36 uczelni wyższych, z których największą popularnością cieszy się Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Na absolwentów studiów czeka wiele ofert pracy składanych przez wciąż rozwijając się firmy, które tu mają swoje siedziby. Bezrobocie jest niskie (około 2,8%), więc niemal każdy student może liczyć na zatrudnienie w jednej z wielu sektorów handlu, logistyki, informatyki czy nauk humanistycznych. Stolica Dolnego Śląska stawia na rozwój zaawansowanych technologii. Wrocław może pochwalić się wieloma ośrodkami badawczymi i międzynarodowymi koncernami. Rozwija się tu także sektor informatyczny oraz przemysł środków transportu, metalowy i elektroniczny.

Zobacz również  Terapia miofunkcjonalna - co to jest?

Dlaczego studia, Wrocław i wymarzona uczelnia to najlepszy zestaw?

We Wrocławiu jest wiele świetnych uczelni z tradycjami, do których należą między innymi: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademia Muzyczna. Szczególnie polecany jest Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, który zajął pierwsze miejsce w kategorii kierunki o żywieniu i żywności. Kolejne pierwsze miejsce należące do tej uczelni przyznano w kategorii weterynaria dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Studia we Wrocławiu można podjąć także na Politechnice, a następujące kierunki są uznawane za najlepsze w kraju: gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury, technologia chemiczna, biotechnologia oraz inżynieria chemiczna i procesowa na Wydziale Chemicznym.

Wrocław to stolica Dolnego Śląska i prężnie rozwijające się miasto, w którym warto podjąć studia, by wiele się nauczyć i przeżyć wspaniałą przygodę.

Dodaj komentarz