Aby nakłonić znicz do wolniejszego spalania, abyś mógł pozostawić go na grobie swoich najbliższych na dłużej, wypróbuj jedną z dwóch poniższych metod. Chcąc uzyskać najlepsze możliwe rezultaty, wykonaj obie równocześnie.
Pierwszy sposób
Po pierwsze, włóż wkład znicza do zamrażarki jeszcze przed wyjazdem. Tak, zamrażarka. W ten sposób utwardzasz wosk, co powoduje, że topi się wolniej, a tym samym dłużej. Im cieńsza świeca, tym mniej czasu musi spędzić w zamrażarce. Podczas gdy gruba świeca filarowa może zamarznąć po sześciu lub ośmiu godzinach, cienka świeca może być gotowa w ciągu godziny lub mniej. Jednak ponieważ nie ma niebezpieczeństwa, że świeca przebywa zbyt długo w zamrażarce, równie dobrze możesz przechowywać wszystkie swoje świece w zamrażarce, zakładając, że jest tam dostatecznie dużo miejsca. Jeśli nie ma tam miejsca, po prostu włóż kolejne znicze, które posłużą wkrótce do zapalenia, do zamrażarki rano lub wieczorem, zanim umieścisz je na grobie podczas wizyty na cmentarzu.
Druga metoda
Sztuczka numer dwa może być wykonana dodatkowo lub oddzielnie od pierwszej. Po pozostawieniu świecy na tak długo, aby wokół knota zebrała się kałuża wosku, zgaś płomień. Następnie, działając szybko, posyp solą kuchenną płynny wosk. Jeśli to konieczne, użyj wykałaczki, aby upewnić się, że sól faktycznie zmieszała się z woskiem i nie osiadła tylko na powierzchni. Dodanie soli służy temu samemu celowi, co włożenie świecy do zamrażarki – spowalnia tempo topnienia wosku, dając dłuższe, bardziej ekonomiczne spalanie. Kiedy używasz soli oprócz metody zamrażania, robisz wszystko, co możesz, aby wycisnąć dodatkowy czas ze świecy umieszczonej w zniczu. Pomocne może być również przycięcie knota świecy do około ćwierć cala długości, ponieważ dłuższe knoty mają tendencję do przyspieszania spalania.
Oprócz czasu spalania należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik. Czy zdarzyło Ci się, że kiedykolwiek zdarzyło Ci się mieć świecę, która stawała się coraz bardziej krzywa, gdy knot płonął w dół, pozostawiając na końcu grube, woskowe ściany otaczające wypalony krater? Resztki wosku sygnalizują, że nie dostałeś wszystkiego, co mogłeś dostać ze świecy. Aby uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, musisz upewnić się, że świeca pali się równomiernie i całkowicie z każdej stron. Najważniejsze jest tutaj to, jak długo świeca pali się przy pierwszym zapaleniu. Bardzo ważne jest, aby nie gasić jej, dopóki kałuża wosku nie rozszerzy się na całą średnicę znicza. Zdmuchnij ją zbyt wcześnie, a w efekcie skazujesz świecę na pozostawienie nadmiaru wosku; jeśli nie stopi się przy pierwszym rozpaleniu, suchy, twardy wosk wokół zewnętrznej krawędzi prawie nigdy się nie pali. Na koniec pamiętaj, aby nie zostawiać świecy w pobliżu drzwi lub okna ani w innym podobnie przewiewnym miejscu; taka lokalizacja nie tylko jest niebezpieczna, ale może również powodować nierównomierne spalanie.
Duży wybór zniczy dostępny jest na https://e-spar.com.pl/kategoria/znicze/519.