Dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia?

Lakiery hybrydowe pokochały tysiące kobiet. Nie trudno się temu dziwić! Hybryda to same plusy, długo się utrzymuje, pozwala zaoszczędzić czas i jest łatwa w aplikacji. Wystarczy jedynie chwila cierpliwości i odrobina wprawy, aby cieszyć się idealnie pomalowanymi paznokciami przez wiele dni. Te kilka wskazówek uchroni Cię przez odpryskiwaniem lakieru.

Dobrze przygotowana powierzchnia

Odpowiednio przygotowana płytka paznokcia to podstawa przed aplikacją lakieru. Nawet najdroższy lakier nie będzie się trzymał, kiedy o to nie zadbamy.

W pierwszej kolejności, należy odsunąć skórki za pomocą patyczka lub wyciąć ich nadmiar za pomocą cążków. W ten sposób, będziemy w stanie, równo pokryć lakierem powierzchnie paznokcia, a także pomalować je bliżej naskórka, dzięki czemu odrost będzie widoczny znaczenie później. Następnie pilnikiem nadać odpowiedni kształt paznokcia, może to być klasyczny migdał czy też modny kwadrat. W kolejnym kroku, płytkę paznokcia powinno zmatowić się blokiem polerskim, ale delikatnie, tak aby nie zniszczyć paznokcia. Spowoduje to mocniejsze trzymanie się hybrydy. Ostatnim krokiem będzie przemycie paznokcia specjalnym preparatem odtłuszczającym. Pozbędziemy się ewentualnego pyłku, zostawionego po piłowaniu paznokci, powierzchnia będzie gładka, co zapewni lepszą przyczepność lakieru, nie będzie on odchodził całymi płytami. To jedna z najważniejszych czynności, pamiętajmy aby wykonać ją dokładnie. Ważnym jest też, aby bezpośrednio przed rozpoczęciem stylizacji paznokci, nie używać kremów czy różnego rodzaju olejków natłuszczających do dłoni.

Zobacz również  Prawda i mity na temat dań w słoiczkach dla dzieci

Zobacz: https://www.ceneo.pl/Lakiery_hybrydowe

Malowanie czas zacząć

Po takich przygotowaniach, możemy przystąpić do malowania paznokci. Tutaj najważniejsza jest precyzja i czas. Nie ma nic gorszego niż pośpiech, niedokładnie wykonany manicure, szybko zacznie odchodzić, dlatego lepiej raz poświęcić więcej czasu. Lakier hybrydowy, musi być nałożony starannie, dlatego tak ważnym jest odsunięcie skórek w pierwszym kroku. Jeżeli je zalejemy, a następnie lakier utwardzimy w lampie, możemy się pożegnać z trwałą stylizacją. Spowoduje to, że pomiędzy lakier a płytkę dostanie się powietrze, i hybryda nie utrzyma się na paznokciu.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest odpowiednia technika malowania. Lepiej nakładać, dwie cienkie warstwy lakieru(każdą warstwę utwardzić w lampie), niż jedną grubą. W ten sposób, każda warstwa będzie odpowiednio i równomiernie utwardzona.
Nie zapomnij aby odpowiednio wszystkimi warstwami, pokryć również końcówki paznokcia. Jeśli o to nie zadbasz, lakier może odpryskiwać.

Odpowiedni sprzęt i akcesoria

Stosujesz się do wszystkich tych rad, a mimo to lakier się marszczy lub w krótkim czasie odpada? Przyczyną tego może być przeterminowany lakier. Każdy produkt, zawiera charakterystyczną grafikę, w postaci otwartego słoiczka z różnymi cyframi. Cyfra ta oznacza ilość miesięcy, w ciągu których produkt należy zużyć po otwarciu.
Podobnie jest w przypadku lampy, może żywotność żarówek przewidziana przez producenta minęła i czas wymienić je na nowe.

Zobacz również  Czego unikać kupując pastę dla dzieci?

Dodaj komentarz