Jak dbać o skórę tłustą?

W obecnych czasach coraz więcej osób posiada tłustą cerę. Taki stan rzeczy może być spowodowany bardzo zróżnicowanymi czynnikami, wśród których wymienia się na przykład styl życia. Wiele osób zastanawia się, jak dbać o skórę tłustą. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej sprawdzone sposoby.

Maseczka z węgla aktywnego

Pielęgnację skóry tłustej można rozpocząć od domowych sposobów, ponieważ mogą się one okazać w pełni skuteczne. Wśród najbardziej popularnych sposobów pielęgnacji cery tłustej można wymienić zastosowanie maseczki z węgla aktywnego, która ma niezwykle korzystne działanie. Węgiel aktywny usuwa zanieczyszczenia ze skóry oraz nadmierną ilość wyprodukowanego łoju. Dlatego warto dobrze sprawdzi się w tym szczególnym przypadku. W celu przeprowadzenia takiego zabiegu powinno się wymieszać trzy kapsułki węgla aktywnego z odrobiną wody oraz powstałą papkę położyć na twarzy.

Okład z rumianku

W przypadku posiadania tłustej cery na pewno bardzo dobrze sprawdzi się również okład z rumianku, dlatego warto się zastanowić nad jego wykorzystaniem w tej sytuacji. Rumianek posiada bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Przede wszystkim działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, a także łagodząco. Dlatego idealnie sprawdzi się jako okład na tłustą cerę. Oprócz tego ostudzony napar z rumianku można również wykorzystywać do przemywania cery w formie toniku. Będzie to idealne rozwiązanie.

Zobacz również  Jakie kosmetyki dla noworodka?

Maseczka z zielonej herbaty

Kolejnym domowym sposobem na pielęgnację tłustej cery z całą pewnością będzie zastosowanie takiego wyrobu, jak maseczka z zielonej herbaty. Zielona herbata ma w swoim składzie bardzo korzystne substancje prozdrowotne, które idealnie sprawdzą się w przypadku tłustej cery. Zielona herbata przede wszystkim ma możliwość likwidowania nadmiernej ilości sebum, które znajduje się na skórze. Dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy sebum produkowane jest w zbyt dużych ilościach.

Kosmetyki beztłuszczowe

W przypadku, gdy wszelkiego rodzaju domowe sposoby zawiodą warto skorzystać podczas pielęgnacji swojej cery różnego rodzaju kosmetyki beztłuszczowe. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie w wielu przypadkach. Tego rodzaju kosmetyki posiadają szereg zalet. Przede wszystkim mają właściwości antybakteryjne, czyli hamują namnażanie się bakterii na skórze. Oprócz tego działają również keratolitycznie oraz sebostatycznie, a także łagodzą wszelkiego rodzaju pojawiające się podrażnienia na skórze.

Avene Cleanance

Bardzo skutecznym kosmetykiem podczas pielęgnacji tłustej cery z całą pewnością będzie Avene Cleanance. Dlatego warto go wykorzystać w przypadku, gdy różnego rodzaju domowe sposoby zawodzą. Kosmetyk tego rodzaju posiada w swoim składzie szereg substancji aktywnych, które mają bardzo korzystny wpływ na stan skóry człowieka z tłustą cerą. Oprócz tego Avene Cleanance z powodzeniem może być również stosowany w przypadku cery skłonnej do trądziku poprzez minimalizowanie nieprzyjemnych dolegliwości skórnych.

Zobacz również  Kosmetyki z czarnym bzem

Dodaj komentarz