Jak przygotować się do sezonu alergicznego?

Wiosna to ciężki czas dla wszystkich alergików – budząca się do życia przyroda atakuje zewsząd zapachami i pyłkami wywołując u chorych nieraz bardzo niebezpieczne dla zdrowia reakcje.

Zapuchnięte oczy i katar to najdelikatniejsze objawy – uczulenia, opuchlizna i trudności z oddychaniem to objawy, które często kończą się wizytą u lekarza lub nawet w szpitalu, gdy dojdzie do wstrząsu anafilaktycznego. Alergii pod żadnym względem nie można lekceważyć lub poczekać aż sama „przejdzie”- alergię trzeba leczyć, choć jej całkowite wyeliminowanie z organizmu jest niemożliwe. Jest uważana za jedną z największych i najtrudniejszych do leczenia chorób cywilizacyjnych XX i XXI wieku – stąd tak duża ilość badań i produkcja leków przez firmy farmaceutyczne na całym świecie. Jednym z nich Allertec WZF, który jest szczególnie polecany w okresie sezonowych. ataków alergii.

Po pierwsze odwiedź swojego lekarza rodzinnego

Leków na alergię nie powinniśmy przyjmować bez konsultacji z lekarzem, mimo że do zakupu wielu z nich nie jest wymagana recepta. Alergia to skomplikowane schorzenie i przyjmowanie leków, których reklama bardzo nam się podobała nie jest dobrym pomysłem. Niektóre ze środków dostępnych w aptekach nie mają nic wspólnego ze zwalczaniem alergii, a są jedynie sprytnie sprzedaną mieszanką z witaminą C w roli głównej, a przecież alergia to nie przeziębienie czy katar! Jeśli już koniecznie chcemy samodzielnie wybrać lekarstwo, to skonsultujmy skład z farmaceutą – zawartość np. dichlorowodorek cetyryzyny, jak w Allertecu WZF stosowanego u chorych na całoroczny alergiczny nieżyt nosa, to gwarancja dobrego wyboru. Jednak nikt nie namawia czytelników do tego, żeby uczyli się na pamięć nazw związków chemicznych – zdecydowanie prostsza będzie wizyta u lekarza!

Zobacz również  Alternatywa dla zwykłej kawy. Dowiedz się, jakie masz możliwości

Po drugie postępuj zawsze zgodnie z instrukcją

Jeśli będziemy brać większe dawki np. Allertecu WZF, niż zaleca instrukcja w sposobie dawkowania, to skutki mogą być odwrotne od zamierzonych. Dlatego przyjmowanie leków na alergię w sposób niekontrolowany jest wzbronione! Tak silne składniki, jak we wspomnianym wyżej Allertecu WZF mogą naprawdę zaszkodzić, jeśli przyjmiemy ich naraz zbyt dużo – naprawdę nasz katar nie był aż taki straszny, żeby podwajać dawkę! Uważajmy również przy podawania leków na alergię dzieciom – tutaj wcześniejsza wizyta u specjalisty jest obowiązkowa!

Sposób dawkowania w opisie producenta jest tylko wskazówką, a nie optymalnym sposobem aplikacji leku. Alergolog może stwierdzić, że w naszym przypadku połowa zalecanej porcji wystarczy. Z chorobami jest jak z ludźmi – nie zawsze takie same są identyczne.

Po trzecie naucz się ciągłej kontroli

Z alergią, podobnie jak z innymi chorobami, można żyć – i to nie banał. Taka jest prawda, a alergików jest wśród nas więcej, niż sądzimy. Nowoczesne leki typu Allertecu WZF minimalizują objawy do tego stopnia, że nawet w najniebezpieczniejszym dla chorych okresie wiosennym będziemy czuć się doskonale i cieszyć się naturą bez lęku przed łzawiącymi oczami, napadami kichania czy swędzeniu w gardle.

Musimy być jednak czujni i na bieżąco kontrolować czy objawy się nie nasilają – możemy zwiększyć samodzielnie dawkę leku, jednak nie więcej niż zlecenia producenta, a jeśli to nie pomoże kolejny raz odwiedzić specjalistę. Wracając do wspomnianych na początku firm farmaceutycznych, to przy tak zróżnicowanych odmianach alergii konieczne stało się tworzenie leków uniwersalnych, jak Allertec WZF czy szereg innych.

Zobacz również  Jak zamknąć łuskę włosa - porady

Dodaj komentarz