Jak wyposażyć nowoczesny gabinet laryngologiczny?

 

W dużej mierze to wytyczne Ministra Zdrowia określają, jakie wymagania techniczne i sanitarne powinno spełniać wyposażenie gabinetów lekarskich czy fizjoterapeutycznych. Nie oznacza to na szczęście, że właściciele muszą mieć tak samo usprzętowiony lokal, jak konkurencja. Sprawdź najnowocześniejsze urządzenia, które wyróżnią Twój gabinet laryngologiczny na tle innych.

 

Jakie wymogi musi spełnić gabinet laryngologiczny?

Ogólne wymagania lokalowe dla gabinetów lekarskich określa art. 22 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Natomiast dokładne wytyczne znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 roku. Można w nim przeczytać, że wyposażenie, ściany czy podłogi pomieszczeń lekarskich powinny być wykonane z materiałów umożliwiających dokładne mycie i dezynfekcję specjalistycznymi środkami.

Gabinety lekarsko-zabiegowe powinny ponadto być wyposażone w takie sprzęty jak:

  • co najmniej jedną umywalkę z baterią przymocowaną do przyłączy z ciepłą oraz zimną wodą,
  • dozownik z mydłem w płynie,
  • dyspenser z płynem dezynfekującym,
  • podajnik z jednorazowymi ręcznikami,
  • pojemnik na zużyte środki higieniczne.

Dalej ustawa określa wymagania ogólnoprzestrzenne, budowlane oraz instalacyjne. Jednak to właściciel gabinetu laryngologicznego decyduje o jakości wyposażenia i dodatkowych meblach, które składają się na komfort i bezpieczeństwo przyszłych pacjentów.

Zobacz również  Jak szybko zrzucić parę kilo?

 

Wpływ wyposażenia gabinetu na leczenie

Podstawą w prawidłowym leczeniu jest precyzyjna diagnostyka, a tą umożliwiają zaawansowane technologicznie aparatury medyczne. Warto, by w gabinecie przeznaczonym do przyjmowania pacjentów, którym doskwierają schorzenia gardła i krtani, znalazł się nowoczesny unit laryngologiczny. Narzędzie to zastępuje dotychczasowe wielofunkcyjne stanowiska lekarza i pozwala na niezwykle dokładne badanie. Unit zawiera m.in. zestaw endoskopów, mikroskopu, optyk, a także inne przyrządy laryngologiczne. Dodatkowo aparatura jest zaopatrzona w ekran, na którym wyświetlają się wyraźne, powiększone obrazy.

Równie ważna jest wygoda pacjenta oraz specjalisty, dlatego należy zainwestować w komfortowe i funkcjonalne fotele. Warto, aby regulacja siedziska pozwalała na odpowiednie ułożenie chorego podczas badania – ważny jest zarówno kąt nachylenia, jak i wysokość. Dodatkowym atutem będą nakładki na fotel dla małych dzieci. Materiały wykończeniowe powinny być odporne na zniszczenia, co umożliwi wiele lat użytkowania i częste dezynfekcje.

Pragniesz znaleźć nowoczesne urządzenia do gabinetu laryngologicznego?

Jeżeli szukasz nowoczesnej aparatury medycznej i wyposażenia do gabinetu laryngologicznego, sięgnij po profesjonalne sprzęty od Medicus Expert. W ofercie znajdziesz szeroką gamę urządzeń umożliwiających dokładną diagnostykę oraz przeprowadzanie drobnych zabiegów. Medicus Expert proponuje zarówno aparatury systemowe – łączące funkcjonalność profesjonalnych kamer medycznych i zestawów endoskopowych, jak i pojedyncze elementy wyposażenia oraz eleganckie i ergonomiczne siedziska. Wejdź na stronę producenta i skorzystaj z formularza kontaktowego już dziś – inwestycja w pionierskie sprzęty medyczne to gwarancja właściwej kuracji i komfortu pacjenta.

Zobacz również  Prawda i mity na temat dań w słoiczkach dla dzieci

Dodaj komentarz