Jaką piankę koloryzującą wybrać?

Rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle prężnie. Cały czas pojawiają się na nim innowacyjne produkty mające na celu uzyskanie zaskakujących, spektakularnych efektów. Jednym z rewolucyjnych produktów do pielęgnacji i koloryzacji włosów są pianki koloryzujące. Czy warto wybrać taki produkt do zmiany koloru włosów?

Czym różni się pianka do koloryzacji od tradycyjnej farby do włosów?

Pianka koloryzująca do włosów różni się od tradycyjnej farby przede wszystkim konsystencją i sposobem nakładania. Tradycyjna farba przed nałożeniem musi być wymieszana z aktywatorem i szybko nałożona na włosy przy pomocy specjalnego pędzelka. Z kolei pianka nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań i jest bardzo łatwa w użyciu. Przed rozpoczęciem aplikacji na włosy wystarczy wstrząsnąć opakowaniem, wycisnąć produkt i go nałożyć. Jednocześnie pianka koloryzująca daje trwały kolor i daje możliwość większej kontroli nad procesem farbowania włosów, szczególnie gdy koloryzację wykonuje się samodzielnie.

Jak nakładać piankę do włosów?

Piankę do włosów nakłada się bezpośrednio rękami. Dzięki temu szybko i łatwo można dotrzeć nawet do problematycznych w koloryzacji miejscach. Dużą zaletą tego produktu jest to, że nie spływa z włosów po aplikacji. Po aplikacji pianka zmienia swoją konsystencję, co ułatwia jej wniknięcie głębiej w strukturę włosa.

Zobacz również  Sprawdzone sklepy z artykułami higienicznymi

Przy koloryzacji pianką istotny jest czas trzymania produktu na włosach. Należy go nałożyć na włosy od razu po wyciśnięciu. Samo nakładanie produktu nie powinno przekroczyć 25 minut. Maksymalny czas trzymania produktu na włosach to ok. 40 minut. Przed nałożeniem pianki na całe włosy należy sprawdzić na niewielkim paśmie włosów, jaki czas jest potrzebny do uzyskania pożądanego koloru. Jest to ważne, gdyż na uzyskaną barwę może mieć wpływ grubość włosa, poprzednia koloryzacja, a nawet trwała ondulacja.

Jak wybrać piankę do koloryzacji?

Przy wyborze pianki do włosów, należy kierować się podobnymi zasadami, jak przy wyborze farby do włosów. Pod uwagę bierze się przede wszystkim typu urody, to znaczy odcień skóry, kolor oczu i ich oprawy, a także rysy twarzy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kolor pianki do włosów będzie dla nas najlepszy, warto skonsultować się ze stylistą fryzur, który jednocześnie może nałożyć kolor na włosy.

Również w przypadku pianek koloryzujących, można spotkać się z produktami o różnorodnym działaniu. Są pianki trwale koloryzujące do kilku tygodni oraz produkty barwiące włosy do 2-4 myć. Pianki, które koloryzują na kilka myć sprawdzą się u osób chcących na krótko zmienić swój wygląd lub przetestować to, jak by wyglądały w innym kolorze włosów bez ryzyka tego, że jeśli się kolor nie spodoba zostanie z na włosach przez dłuższy czas. Jest to ciekawa propozycja na lato, kiedy to chcemy wyglądać inaczej, np. zaszaleć i wypróbować kolor różowy lub błękitny na włosach.

Zobacz również  Najlepszy Relax dla ciała

Wybierając piankę koloryzującą, warto zwrócić uwagę na skład produktu. Dobrze, jeśli zawiera ona dodatkowe składniki odżywcze, takie jak olejki roślinne i witaminy. Dzięki temu włosy w czasie koloryzacji będą odżywiane, co zapobiegnie ich przesuszeniu czy zniszczeniu.

Dodaj komentarz