Jakie kosmetyki dla noworodka?

Kompletując wyprawkę na noworodka należy pamiętać, że oprócz śpiworka, ubranek, pieluch i całej listy innych niezbędnych akcesoriów, potrzebne są również kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Co powinno się znaleźć w pierwszej kosmetyczce niemowlęcia? Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać?

Oczekiwanie na przyjście dziecka na świat wiąże się z ogromną radością i nie mniejszymi przygotowaniami. Każda przyszła mama stoi przed dylematem, co powinna kupić dla swojego malucha, aby zapewnić mu odpowiednią troskę od pierwszych dni życia. Wybierając kosmetyki dla noworodka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Jak wybierać kosmetyki dla niemowląt?

Przede wszystkim należy kupować jedynie kosmetyki specjalnie dedykowanie dla dzieci. Mają one znacznie łagodniejszy skład od tych przeznaczonych dla dorosłych. Warto zaufać sprawdzonym markom, lecz zachowajmy czujność. Sprawdzajmy opakowania przede wszystkim pod kątem atestów. Kosmetyki dla dzieci powinny zawierać jak najmniej barwników i substancji zapachowych, które mogą podrażniać delikatną skórę niemowlęcia. Dobrze, jeśli kosmetyki dla niemowląt mają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Ponadto powinna się znaleźć na nich informacja, że są przeznaczone dla dzieci poniżej 3. roku życia. Zwróćmy również uwagę na datę przydatności oraz informacje, czy produkt może wywoływać reakcje alergiczne.

Zobacz również  Jaką piankę koloryzującą wybrać?

Pierwsza kosmetyczka niemowlęcia – co powinno się w niej znaleźć?

Listę kosmetyków dla niemowlęcia warto przygotować jeszcze przed porodem. Zróbmy zakupy wcześniej, aby w tym stresującym czasie nie zawracać sobie głowy myślami, czy aby na pewno kupiłyśmy krem do pielęgnacji malucha. Wybierając kosmetyki dla niemowlaka, warto skonsultować się z położną lub chociażby doświadczoną koleżanką, która pierwszy poród ma już za sobą.
Kosmetyki dla dziecka

Jakie kosmetyki dla noworodka kupić?

Chusteczki dla dzieci – nawilżone specjalnym płynem chusteczki będą niezbędne do pielęgnacji skóry dziecka podczas przewijania, lecz mają również wiele innych zastosowań. Przydadzą się zawsze, gdy będzie potrzeba szybkiego oczyszczenia skóry dziecka. Chusteczki nie podrażniają skóry i nie pozbawiają jej delikatnej warstwy ochronnej.

Mydło – pierwsze mydełko niemowlaka powinno być niezwykle delikatne. Wybierzmy takie, które jest specjalnie przeznaczone do skóry maluchów. Warto sięgnąć po produkt znanej i polecanej marki. Eksperymenty mogą się skończyć reakcją alergiczną na skórze niemowlaka.

Krem na odparzenia – taki krem to absolutnie obowiązkowa pozycja w kosmetyczce malucha. Powinien on zawierać tlenek cynku, który tworzy na skórze delikatną warstwę ochronną, jednocześnie pozwalając skórze na oddychanie. Wybierzmy krem wodoodporny.

Szampon – kosmetyki do pielęgnacji delikatnych włosków niemowlęcia nie powinien zawierać substancji zapachowych i barwiących. Szampon dla malucha musi delikatnie oczyszczać skórę głowy i włosy dziecka.

Zobacz również  Najlepszy Relax dla ciała

Puder – warto zaopatrzyć się w puder dla dziecka. Kosmetyk pozwoli zadbać o podrażnioną lub otartą skórę niemowlęcia. Zwróćmy uwagę, czy zawiera tlenek cynku, który przyspieszy gojenie.

Oliwka – pozwoli zadbać o skórę malucha, która jest bardzo delikatna i wrażliwa, przez co wymaga intensywnego natłuszczania.