Kolorowe soczewki kontaktowe – zastosowanie w życiu codziennym

 

Naturalna blondynka o piwnych oczach. Kruczowłosy mężczyznach o turkusowym, jak morze, spojrzeniu. Zaskakujące? Owszem i bardzo rzadko się zdarza. Jednak dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym można osiągnąć tak intrygującą urodę.

Kosmetyczne wsparcie

Soczewki kontaktowe powstały jako wygodna alternatywa dla okularów. Przylegając do rogówki, w wypadku wielu wad wzroku dają szersze pole widzenia niż to, osiągane przez szkła okularowe. Bywa, że zaćma, inne schorzenia oczu lub przebyty uraz zostawiają na gałce ocznej widoczny ślad, który zwraca uwagę otoczenia, wywołując przykre odczucia. Zamaskowanie wady kolorowymi soczewkami kontaktowymi poprawi nam komfort życia i może sprawić, że ludzie będą  z zachwytem patrzeć nam w oczy.

Soczewki kontaktowe na różne okazje

Oeil arc-en-ciel

Odkąd producenci soczewek kontaktowych wpadli na pomysł, by dotąd bezbarwną powierzchnię soczewki, pokrywać filtrami i barwnikami , już tylko nasza wyobraźnia, fantazja i gust stawiają granice tego, jak będziemy wyglądać. Kolorowe soczewki kontaktowe oczywiście zachowują swoją podstawową funkcję korekcji wzroku, ale ci, którzy mają zdrowe oczy również mogą poeksperymentować z kolorowymi tęczówkami, stosując  soczewki plano (tzw. zerówki, bez mocy). Soczewkami kontaktowymi można subtelnie podkreślić, wzmocnić swój naturalny kolor oczu.  Gdy chcemy osiągnąć nowy wygląd możemy użyć soczewek o silniejszym barwniku i w kilka chwil zamienić naszą niebieską tęczówkę w piwną albo na odwrót.  Wielkie pole do popisu mają osoby o dużej fantazji i odwadze. Wybierając soczewki kontaktowe  z czarną obwódką wokół tęczówki, osiągniemy efekt dużych oczu, podobnych do postaci z japońskich kreskówek. Otoczenie będzie się z wielką ciekawością przyglądać osobie, która ma dwoje oczu w różniących się kolorach, a osiągnięcie tego elementu zaskoczenia jest łatwe, bo kolorowe soczewki kontaktowe można kupować pojedynczo. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by mieć jedną tęczówkę niebieską, a drugą zieloną. Na specjalne okazje, zabawy karnawałowe albo by zszokować ciocię na imieninach, można założyć soczewki kontaktowe z wzorkami,  patrzeć na świat oczami pająka lub kota, o pionowej źrenicy.  Można nawet wywołać nieco przerażenia w otoczeniu, zakładając soczewki pozbawione tęczówki w ogóle. Kolorowe soczewki kontaktowe dają możliwość  zmiany wyglądu. Warto nadmienić, że z dobrodziejstwa takich soczewek często korzystają politycy, w czasie kampanii wyborczych.

Zobacz również  Bezpieczne używanie soczewek kontaktowych