Mrożonki – sposób na szybki obiad?

Mrożonki – sposób na szybki obiad?

Nie zawsze mamy czas na przyrządzenie dwudaniowego obiadu, a już na pewno nie mamy na to czasu codziennie. Czasami też na kolację zamiast tradycyjnych kanapek mamy ochotę na ciepłe danie, które jest o wiele  pożywniejsze. W takim przypadku warto sięgnąć po dania gotowe z mrożonek. I wcale nie jest to pójście na łatwiznę, lecz po prostu sposób na wyczarowanie pysznej potrawy i dobra metoda na zaoszczędzenie czasu, którego wszystkim nam w dzisiejszych czasach brakuje. Mrożonki są też doskonałym wyjściem dla tych, którzy gotować nie potrafią lub zwyczajnie nie mają ochoty.

Jeżeli lubimy zupy i nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego obiadu, gotowe dania mrożone doskonale nadają się na przyrządzenie doskonałej zupy jarzynowej, ogórkowej, kalafiorowej czy grzybowej. Mrożonki bogate w składniki i coraz lepsze po przygotowaniu zaspokoją nawet wybredne podniebienia. Nie musimy dodawać do nich zbyt wiele od siebie, wystarczy woda, kostka rosołowa i – jeśli ktoś lubi – odrobina śmietany. Oczywiście zupy można wzbogacać na różne sposoby, wszystko zależy od inwencji osoby, która przygotowuje tego typu dania.

Mrożonki

Gotowe dania – sposób na obiad lub kolację

Mrożonki nadają się świetnie również na drugie danie. Pierogi, pyzy, kluski śląskie – wiele z nas je lubi, a nie każdy umie lub chce mu się je przygotowywać. Wszyscy wiemy, jakie to bardzo czasochłonne. Dzięki temu, że mamy dania gotowe, możemy codziennie raczyć się pysznymi pierogami lub pyzami. Oprócz tych dań mamy też różnego rodzaju mieszanki warzywne. Warzywa na patelnię w różnych wariantach są doskonałym pomysłem na drugie danie albo kolację. Mają poza tym tą właściwość, że wcale nie musimy przygotowywać ich na tłuszczu, możemy wybrać opcję przygotowania ich na parze – będą równie pożywne, ale znacznie mniej kaloryczne. Równie ciekawą propozycją kulinarną są mieszanki chińskie, zdrowsze i bardziej pożywne od produktów instant, przeznaczonych do przygotowania dań tej kuchni. Nie można zapomnieć też o mrożonkach owocowych. Mieszane, lub jednoskładnikowe doskonale nadają się na kompoty lub jako składnik innych napojów i deserów. Doskonałym pomysłem jest mrożona włoszczyzna, świetna zwłaszcza do zup, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który tak czy inaczej trzeba byłoby poświęcić na obieranie i krojenie warzyw.

Zobacz również  Jak przygotować się do sezonu alergicznego?

Jest jeszcze jedna ogromna zaleta mrożonek. Otóż dzięki głębokiemu mrożeniu nie tracą one świeżości i swoich cennych odżywczych właściwości. Zamrożone warzywa i owoce nadal są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych tak potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.