Pielęgnacja skóry twarzy

Pięknie wyglądająca skóra to powód do dumy i najlepszy sposób na podkreślenie swojej urody. Trzeba o nią dbać i codziennie pielęgnować, aby mieć pewność, że przez długi czas zachowa świeży i promienny wygląd. Ważne jest to, aby stosować odpowiednie kosmetyki, które powinny być dobrane do rodzaju skóry oraz zapewniać jej ochronę przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto znać podstawowe i najważniejsze elementy pielęgnacji, takie jak oczyszczanie, jonizacja i nawilżanie.

Jak wykonywać oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie twarzy należy wykonywać rano i wieczorem. Kosmetyki, które są do tego potrzebne to mleczko do demakijażu, żel oczyszczający lub płyn micelarny. W przypadku mleczka i płynu micelarnego wystarczy nasączyć tym preparatem płatek kosmetyczny i delikatnie usunąć makijaż, wykonując delikatne ruchy od środka twarzy do zewnątrz. Korzystanie z żelu również jest proste. Trzeba go nałożyć na zwilżoną skórę twarzy, delikatnie wmasować, unikając okolic oczu i spłukać wodą.

Jakie kosmetyki wybrać do tonizacji?

Tonizacja jest kolejnym etapem pielęgnacyjnym, który ma bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry. Jak sama nazwa wskazuje, do jego wykonania niezbędny jest tonik. Zadaniem tego kosmetyku jest uzupełnienie demakijażu oraz przygotowanie skóry do kolejnych etapów pielęgnacyjnych. Tonik należy dobrać do rodzaju cery, np. mieszanej, tłustej, suchej, czy naczynkowej. Jego użycie jest bardzo proste – trzeba nasączyć płatek kosmetyczny, a następnie delikatnie przemyć twarz od środka twarzy do zewnątrz i od brody w kierunku czoła oraz od brody kierunku dekoltu. Zamiast toniku znakomicie sprawdzi się także wielofunkcyjny płyn micelarny.

Zobacz również  Atopowe zapalenie skóry (AZS) - przyczyny, objawy, leczenie

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Jak powinno wyglądać prawidłowe nawilżanie skóry twarzy?

Nawilżanie jest niezmierne istotnym etapem prawidłowej pielęgnacji skóry. Nawet niewielki niedostatek wody oraz odpowiedniego natłuszczania przyczynia się do zachwiania delikatnej równowagi wodno-lipidowej. W wyniku tego pogarsza się kondycja skóry, staje się ona szorstka i mało elastyczna. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że skóra znacznie szybciej się starzeje. Krem należy nanieść na dłonie i delikatnie rozgrzać, a następnie rozprowadzić po twarzy od środka do zewnątrz, a także od brody w kierunku dekoltu oraz od brody do czoła. Kremu nawilżającego należy używać dwa razy dziennie – najlepiej rano oraz wieczorem, nakładając na oczyszczoną i stonizowaną skórę. W przypadku skóry bardzo suchej można używać kosmetyku częściej, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia, a na pewno zawsze wtedy, gdy skóra zaczyna być ściągnięta i przesuszona.

Jakie kosmetyki nawilżające wybrać?

Najbardziej popularnym kosmetykiem nawilżającym jest oczywiście krem. Wybierając go należy wziąć pod uwagę zarówno swój typ cery, jak wiek, czy zasobność portfela. Najdroższy krem wcale nie musi być najlepszy – czasem nie płaci się za jakość, ale za znaną markę, więc warto przeczytać i porównać skład, ponieważ często jest on niemal identyczny. Wybierając krem na dzień warto sprawdzić, czy ma on filtr UV, który ochroni skórę przed negatywny oddziaływaniem promieniowania słonecznego.

Zobacz również  Jak przygotować skórę do snu?