Przekąski, które możesz zabrać do pracy

Każdego dnia wiele godzin spędzamy w biurze. Naturalnym więc jest, że musimy jeść. W spiżarni czy jadalni powinny znaleźć się różne artykuły spożywcze. Poza mlekiem do kawy, w szafce powinny leżeć owoce, bakalie i słodkie przekąski, napoje, a także pożywne sałatki rybne.

Czy trzeba jeść w czasie pracy? Zanim sięgniemy po sałatki rybne

Posiłki należy spożywać nie rzadziej niż co 3-4 godziny. Jeśli nie będziemy jeść, dopadnie nas spadek koncentracji i rozdrażnienie, które może utrudnić relacje ze współpracownikami. Tak długie przerwy w jedzeniu mogą w przyszłości skutkować problemami z układem pokarmowym. W pracy, tak samo jak w domu, powinniśmy zwracać baczną uwagę na to, co jemy. Wybierajmy zdrowe i pełnowartościowe artykuły spożywcze. Dietetycy twierdzą, iż na posiłki typu fast food można pozwolić sobie naprawdę rzadko. Zamiast kebabów czy frytek, przygotujmy smaczny posiłek z wartościowych artykułów spożywczych. W domu możemy przygotować pyszne sałatki rybne, które zaspokoją głód i dostarczą niezbędnych składników odżywczych. W szufladzie warto mieć słodkie przekąski, na przykład gorzką czekoladę czy bakalie. Jeśli chcemy coś zjeść, dobrym wyborem są gotowe dania, które często dostarczane są do biur. Wybierajmy sałatki rybne, surówki lub kanapki z pieczywa pełnoziarnistego, które spokojnie można jeść w pracy. Te ostatnie powinniśmy kupować zawsze z dodatkiem dużej ilości warzyw. Można także przygotować sobie w domu posiłek z dobrej jakości artykułów spożywczych. Przygotujmy sałatkę z makaronu z dodatkiem mięsa i warzyw. W czasie pracy nie można także zapomnieć o nawadnianiu. Świetnie sprawdzą się napoje bez dodatku cukru i słodzików. Jeśli pijemy kawę, wybierajmy taką z dodatkiem mleka, a jedną z porcji napoju warto zastąpić zdrową, ziołową herbatą.

Zobacz również  Alternatywa dla zwykłej kawy. Dowiedz się, jakie masz możliwości

Dlaczego warto jeść sałatki rybne? Jakie wartości odżywcze mają ryby?

sałatka rybna
Sałatka rybna https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/salatki-rybne/317

Ryby są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka. Szczególnie istotne jest spożywanie ryb morskich takich jak łosoś, dorsz, sardynka, makrela, tuńczyk, śledź. Są one źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, witamin i składników mineralnych. Spożywanie ryb obniża ciśnienie tętnicze krwi, zapobiega powstawaniu blaszki miażdżycowej, zawałom serca i udarom mózgu. Ponadto pozwala unormować poziom cholesterolu oraz poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci. W domu przygotujmy sobie gotowaną lub przygotowaną na grillu rybę. W pracy zaś możemy zjadać sałatki rybne. Możne przygotować je samodzielnie, np. z tuńczyka czy łososia. Do ryby można dodać ryż lub makaron i warzywa. Jeśli nie zdążyliśmy przygotować przekąski, kupmy jedną z gotowych sałatek rybnych. Wybierajmy rybę w kawałku i zwróćmy uwagę na skład. Dobrej jakości produkt nie będzie tani, ale na pewno będzie smaczny.

Jedzenie w pracy może być przyjemnością. Wybierzmy zdrowe artykuły spożywcze (np. sałatki rybne), zapakujmy je w szczelne i ładne naczynia, a głód w pracy nie będzie nam straszny.