Jak sobie radzić z wiosenną alergią?

Alergia jest nieprzyjemna o każdej porze roku. Jesienią i zimą również nie można od niej odetchnąć, ale szczególnie dokuczliwa jest wiosną. Problemem jest także sprzątanie domu, gdyż uczulać mogą także zapachowe środki myjące. W związku z tym, warto mieć w domu lek przeciwalergiczny, np. Amertil.

Czym jest alergia? Jak działa lek Amertil?

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na czynniki zewnętrzne, która objawia się uporczywym katarem, problemami z oddychaniem, egzemami skórnymi i związanym z tym złym samopoczuciem. Alergia zazwyczaj ma charaktery przewlekły, więc musimy alergikowi stworzyć dogodne warunki do życia, by stan jego zdrowia się nie pogarszał. Alergie wywołują np. pyłki traw, białko skorupiaków, sierść kota albo roztocza, czyli rzeczy, na które powinniśmy być obojętni. Organizm produkuje wtedy duże ilości histaminy, która działa szybko i dotkliwie. Gwałtownie rozszerzają się naczynia krwionośne, obkurczają się mięśnie dróg oddechowych – zaczynamy kichać i pojawia się wodnista wydzielina z nosa, a oczy swędzą i zaczynają łzawić. W takiej sytuacji trzeba zażyć lek hamujący wydzielanie histaminy, np. Amertil.

Jak radzić sobie z alergią? Co robić poza zażywaniem Amertilu?

Jeśli objawy alergiczne nie są zbyt uciążliwe, wystarczy płukanie nosa i oczu solą fizjologiczną. Samo przepłukanie nosa z alergenów, które unoszą się w powietrzu bardzo często przynosi ulgę. Jeżeli problem dotyka jedynie oczu dobrym rozwiązaniem są krople z substancją przeciwalergiczną. Jeśli to nie pomaga, trzeba zastosować coś mocniejszego, czyli tabletki przeciwalergiczne. Jeśli alergia nagle nas zaatakowała, bez recepty możemy kupić zawierający ceteryzynę preparat Amertil.  Tabletki przeciwalergiczne dostępne bez recepty stosuje się raz na dobę. Najlepiej przyjmować je wieczorem, by uniknąć działań niepożądanych, czyli senności, zmęczenia i znużenia.

Zobacz również  Jak szybko zrzucić parę kilo?

Co robić przy silnej alergii? Czy Amertil wystarczy?

Niezależnie od tego, jak bardzo alergia jest dotkliwa, warto wybrać się do specjalisty. Lekarz może zlecić testy alergiczne, dzięki czemu lepiej poznamy naszego wroga. Dysponują oni zdecydowanie szerszym wachlarzem leków przeciwalergicznych. Może się także okazać, że Amertil nie wystarczy i będziemy musieli zażywać leki wziewne, ułatwiające oddychanie w trakcie ataku alergii. Jeżeli objawy są dotkliwe i badania na to pozwalają, lekarz z pewnością zaproponuje odczulanie, które nie zawsze jest skuteczne. Warto jednak spróbować tej metody – być może nasz organizm dobrze zareaguje i pozbędziemy się uciążliwych objawów.

Jeśli alergia zaatakuje, nie czekajmy na cud, a zacznijmy z nią walczyć. Przede wszystkim, zażyjmy Amertil i zadbajmy o siebie, by mieć siłę na zmaganie się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.