Sok, nektar, napój owocowy – wiesz co pijesz

Świeżo wyciskane soki cieszą się coraz większą popularnością. W dzisiejszych czasach ludzie są bardziej świadomi i z rozwagą dobierają produkty, które spożywają. Z tego względu wielu z ich sięga po samodzielnie przyrządzone napoje, gdyż wówczas wiedzą co piją. Skład napoi i soków dostępnych w sklepach w skuteczny sposób zniechęca do zakupu. Aby więc cieszyć się pysznym smakiem świeżo wyciskanych soków niezbędna okazuje się wyciskarka do soków z owoców.

Dlaczego warto pić samodzielnie zrobione napoje owocowe?

Zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularny. Z roku na rok rośnie liczba osób żyjących bardzo aktywnie i zdrowo. Siłownie są bardzo oblegane, a na ścieżkach rowerowych  można spotkać coraz więcej osób uprawiających sport. Dbanie o swoją kondycję fizyczną nierozerwalnie łączy się z prowadzeniem zdrowej diety. Wszelkiego rodzaju fastfoody już dawno odeszły do lamusa i są zastąpione zdrowymi posiłkami.

Nie można jednak zapominać o tym, że w napojach dostępnych w sklepach również występuje wiele konserwantów i słodzików. Z tego powodu zaleca się samodzielne przygotowanie owocowych napojów. Owoce zawierają bardzo dużo witamin, które dobrze wpływają nie tylko na zdrowie człowieka, ale także poprawiają kondycję jego cery. Oprócz tego regularne dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki witamin może zapobiegać powstaniu niektórych nowotworów. Samodzielnie przygotowywane soki świetnie sprawdzą się także w przypadku osób z nadwagą, bądź cukrzycą.

Zobacz również  Czy soki z kartonu są zdrowe? Czytaj etykiety

Jakie napoje owocowe są najbardziej popularne?

Dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie zielone koktajle. Ich składem są przede wszystkim warzywa takie jak: jarmuż lub szpinak. Mogłoby się wydawać, że taki napój będzie niesmaczny, jednak nic bardziej mylnego. Oczywiście ma on charakterystyczny smak, jednak jest bardzo dobry, a oprócz tego również niesamowicie zdrowy. Ten rodzaj koktajli jest szczególnie polecany dla zapracowanych osób. Przykładowy skład takiego soku to szpinak, kiwi, pomarańcze i banany. Po takiej dawce witamin można być pewnym, że będzie się mieć dużo chęci do życia oraz energii.

Napoje energetyzujące dostępne w sklepach mają często bogate składy i są najzwyczajniej w świecie niezdrowe. Taki problem może rozwiązać wyciskarka do soków z owoców, z pomocą której można samodzielnie przyrządzić pyszny i zdrowy napój.

Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Jeżeli dana osoba przekona się do samodzielnego przyrządzania soków, napojów oraz koktajli – z pewnością postawiona będzie przed koniecznością wyboru odpowiedniego sprzętu. Ogrom tego typu produktów sprawia, że nie jest to wcale łatwe zadanie. W zależności od potrzeb można wybrać wyciskarkę, sokowirówkę lub blender. Wyciskarka do soków z owoców świetnie sprawdzi się każdemu, kto lubi gęste i pożywne soki. Sokowirówka daje napoje bardziej klarowne i wodniste. Jednak żaden z wcześniej wymienionych sprzętów nie poradzi sobie z bananami. Z tego powodu każdy miłośnik tego rodzaju owoców powinien zdecydować się na zwykły blender.

Zobacz również  Blendery ręczne - Jak możemy je wykorzystać w kuchni