Sok z trawy pszenicznej dla kobiet w ciąży i karmiących

Sok z trawy pszenicznej ma ogromne właściwości zdrowotne – usuwa toksyny z organizmu, wspomaga pracę tarczycy i opóźnia procesy starzenia się skóry. Tego typu zdrowe jedzenie jest szczególnie polecane dla kobiet w ciąży, które powinny wyjątkowo dbać o jakość diety.

Moda na zdrowe jedzenie spopularyzowała młodą odmianę pszenicy, z której powstają soki zawierające składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trawa pszeniczna, czyli młode pędy pszenicy to roślina o wyjątkowych właściwościach – nie zawiera glutenu, oczyszcza układ pokarmowy, przywraca płodność, a nawet wykazuje działanie antynowotworowe. Co ciekawe, sok z trawy pszenicznej mogą pić również kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Sprawdźmy zatem dlaczego sok z trawy jest tak zdrowy i jakie wyciskarki sprawdzają się najlepiej.

Jakie działa sok z trawy na kobiety w ciąży?

Sok z trawy zawiera ogromną ilość chlorofilu, który oczyszcza i odtruwa organizm. Moda na zdrowe jedzenie wyjątkowo promuje ten składnik. Warto również zauważyć, że kurację sokiem z trawy należy rozpocząć na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę – zainwestować w wyciskarki i samodzielnie przygotowywać ten prozdrowotny eliksir. Jest to o tyle ważne, że rozpoczęcie kuracji bezpośrednio po zajściu w ciążę może być zbyt dużym szokiem dla intensywnie oczyszczającego się organizmu. Dodatkowo sok z trawy zwiększa też prawdopodobieństwo zapłodnienia – dlatego kobiety mające problemy z płodnością powinny zwrócić szczególną uwagę na zdrowe jedzenie.

Zobacz również  Produkty na dobry nastrój

Jakie wyciskarki sprawdzają się najlepiej?

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju wyciskarki, za pomocą których można przygotować znakomity i pełen substancji odżywczych sok z trawy pszenicznej. Specjalistyczne sklepy promujące zdrowe jedzenie oferują pełen wachlarz asortymentu. Najbardziej popularne są bez wątpienia tradycyjne, ręczne wyciskarki do soków, które nie wymagają podłączenia do prądu, co sprawia, że są wyjątkowo energooszczędne. Sok z trawy wymaga zastosowania wolnych obrotów, dzięki którym można uzyskać maksymalną ilość składników odżywczych. Wybierając odpowiednie urządzenie sprawdźmy, czy wyciskarki posiadają różne rodzaje sitek – np. wewnętrze i zewnętrzne, które pozwalają na uzyskanie jeszcze bardzSok z trawy pszeniczejiej klarownego soku. Kobiety spodziewające się dziecka powinny też zainteresować się urządzeniami elektrycznymi, które także posiadają opcję wolnych obrotów, gwarantującą uzyskanie najlepszych właściwości prozdrowotnych. Dzięki nim przygotowanie odżywczego eliksiru jest jeszcze łatwiejsze – w każdej chwili możemy sięgnąć po zdrowe jedzenie i pyszne soki.

Sok z trawy a karmienie piersią

Po urodzeniu się dziecka również warto kontynuować picie soku z trawy pszenicznej i zwracać szczególną uwagę na zdrowe jedzenie. Badania wykazały bowiem, że świeży eliksir pozyskany z pędów pszenicy, wypijany przez matki karmiące, znacząco obniża ryzyko wystąpienia u dziecka alergii na gluten – która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej powszechna u najmłodszych. Wystarczy więc zainwestować w odpowiednie wyciskarki, żeby chronić dziecko przed uczuleniami. Pędy pszenicy możemy z powodzeniem hodować w przydomowym ogródku, dzięki czemu zyskamy pewność, że przygotowany przez nas sok z trawy będzie pozbawiony szkodliwych toksyn.

Zobacz również  Jakie oleje i oliwy są najlepsze?