Test kosmetyków marki EMOTOPIC

EMOTOPIC to marka znana przede wszystkim z kosmetyków dedykowanych dla dzieci. W końcu jej preparaty można stosować już od 1 dnia życia! Mało jest takich specyfików, dlatego praktycznie wszystkie mamy na pewno ją znają i cenią. Jednak wszystkie preparaty EMOTOPIC nadają się także do zastosowania przez osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do atopii. Dlatego postanowiliśmy je przetestować. Czy warto zaufać kosmetykom tej marki?

EMOTOPIC Preparat 3 w 1 Intensywnie natłuszczający

To naprawdę zaskakujący kosmetyk! 3w1? Do kąpania, natłuszczania i mycia ciała? Czy to może się naprawdę sprawdzić? Okazuje się, że tak, i to bardzo dobrze. Ten preparat jest rekomendowany przy dolegliwościach skóry suchej i AZS. Dodatkowo można pielęgnować za jego pomocą skórę z różnymi rodzajami egzemy: atopowej, kontaktowej, alergicznej i łuszczycy. Otula ją delikatną warstewką natłuszczającą, dlatego świetnie łagodzi świąd i przykre nawroty suchości. Można stosować go także w leczeniu dermatologicznym lub po jego zakończeniu, kiedy skóra jest szczególnie przesuszona i wymagająca. Zapobiega nadmiernemu łuszczeniu i łagodzi.

EMOTOPIC Emulsja do kąpieli

Marka ma do zaoferowania jeszcze inne kosmetyki do mycia ciała i kąpieli, a ta emulsja wyróżnia się wśród nich. Nadaje się do codziennego stosowania i świetnie zapobiega objawom atopowego zapalenia skóry. Suchość, podrażnienie, zaczerwienienie i reakcje alergiczne – delikatna emulsja świetnie sobie z nimi radzi. Wygładza, nawilża, łagodzi, a do tego można stosować ją także w przypadku małych dzieci. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry i zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. To rozwiązanie idealne dla osób zmagających się z ciągłym swędzeniem i przesuszeniem.

Zobacz również  Kosmetyki z czarnym bzem

EMOTOPIC Krem Barierowy – emolientowy krem barierowy do twarzy i ciała

Emolientowy krem barierowy zalecany jest w celu zapobiegania objawom atopowego zapalenia skóry. Radzi sobie z nadmierną suchością i podrażnieniem, można stosować go także w razie reakcji alergicznych na różne czynniki. Stosuje się go na całe ciało, ale zwłaszcza na te jego części, które są najbardziej narażone – łokcie, ręce, kolana i twarz. Dzięki temu możesz zapewnić im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, jak mróz, suche powietrze czy wiatr. I faktycznie świetnie się sprawdza – jest jak bariera, która chroni przed złym wpływem środowiska na stan nadwrażliwej skóry. Świetnie chroni przed przesuszeniem.

Kosmetyki EMOTOPIC – podsumowanie

Kosmetyki EMOTOPIC świetnie sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla osób, które zmagają się z problemami skóry lub mają skłonności do reakcji alergicznych. To jedno z najskuteczniejszych rozwiązań. Wszystkie produkty są bardzo delikatne i chronią skórę przed wpływem czynników zewnętrznych. Ich zadaniem jest nawilżanie i zapobieganie nadmiernemu wysychaniu, co możesz odczuć od razu po zastosowaniu.

Dodaj komentarz