Jak wymodelować owal twarzy?

Zmarszczki nie są powodem naszej radości, a pogodzenie się z tym, że się starzejmy, nie przychodzi łatwo. Niestety, upływ czasu jest nieunikniony i nic na to nie poradzimy. Owal twarzy się zmienia, a kosmetyki 50+ stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. To, kiedy skóra zacznie się starzeć, zapisane jest w genach, ale możemy ten proces nieco opóźnić, skupiając się na modelowaniu twarzy, by jak najdłużej wyglądać młodo.

Na czym polega proces starzenia się skóry? Czy kosmetyki 50+ pomogą?

Głównymi sprawcami starzenia się skóry są wolne rodniki, czyli niszczycielskie cząsteczki, które powstają pod wpływem stresu, spalin, dymu papierosowego, promieni UV. Powodują one uszkodzenia w strukturze białek i lipidów oraz włókien kolagenu i elastyny. Z wiekiem skóra robi się coraz bardziej sucha i mniej elastyczna, pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki. Pojawiają się plamy pigmentacyjne, naczynia włosowe stają się kruche, spada aktywność gruczołów łojowych i potowych. Skóra jest coraz bardziej sucha, a co za tym idzie, pojawiają się głębsze zmarszczki. W okresie menopauzy nasilają się objawy starzenia skóry, a kształt owalu twarzy ulega zmianie. Kosmetyki 50+ mają pomóc kobietom w pielęgnacji skóry. Jeśli tego nie zrobimy, ulegająca wiotczeniu skóra będzie sprawiała, że pani będzie wyglądać coraz starzej.

Jak pielęgnować starzejącą się skórę? Kosmetyki 50+ i modelowanie twarzy

Zobacz również  Atopowe zapalenie skóry a dieta

Jeśli jesteśmy po czterdziestce, poszukajmy kremów, które dodatkowo zawierają kwasy owocowe i pochodne witaminy A (retinoidy), które wzmagają odnowę komórek i wyrównują koloryt cery. Napięcie skóry zwiększą proteiny i peptydy. W kremach dla pięćdziesięciolatek pojawią się fitohormony (genisteina sojowa, folacyna), które uzupełniają niedobór estrogenów w skórze, poprawiają jej nawilżanie i napięcie oraz wapń, który poprawia strukturę skóry. Kosmetyki 50+ muszą działać wielokierunkowo – powinny nie tylko łagodzić zmiany związane z upływającym czasem, lecz także wszystkim stymulować mechanizmy regeneracji. Mają za zadanie dostarczać składników, których skóra nie jest już w stanie sama wytworzyć. Ważną grupę substancji, które wpływają na opóźnienie, a nawet cofnięcie niepożądanych efektów starzenia się skóry, stanowią przeciwutleniacze.

Nie tylko kosmetyki 50+. Modelowanie twarzy

Kosmetyki 50+ powinny także stymulować mechanizmy regeneracji. Mają za zadanie dostarczać składników, których skóra nie jest już w stanie sama wytworzyć. Z wiekiem skóra wiotczeje, ma tendencję do opadania i obwisania. Kontury twarzy są coraz słabiej zarysowane. Dzieje się tak, ponieważ w okresie menopauzy połączenia między skórą właściwą i naskórkiem zostają rozluźnione, a włókna kolagenowe i elastynowe nie tworzą już stabilnego szkieletu. Nowoczesne kosmetyki przeciwstarzeniowe mają za zadanie przyśpieszyć proces regeneracji skóry, dodać jej elastyczności i jędrności, poprawić gęstość oraz w widoczny sposób zredukować zmarszczki, wpływając na modelownie twarzy i jej owalu.

Zobacz również  Jaką piankę koloryzującą wybrać?

Nowoczesne kosmetyki 50+ mają za zadanie przyśpieszyć proces regeneracji skóry, dodać jej elastyczności i jędrności, poprawić gęstość oraz w widoczny sposób zredukować zmarszczki. Najlepsze składniki są pomoce w modelowaniu twarzy, która traci owal.